BAŞKAN KİMYECİ "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NÜ" KUTLADI

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kimyeci yayınladığı mesajında şunları kaydetti; “Kadınlar; yaşamımızın her anını varlıklarıyla onurlandıran, eğiten, yetiştiren,  yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız sunandır. Atalarımızdan devraldığımız kültürümüzde de kadın, hep baş tacı konumundadır. Mensup olduğumuz yüce dinimiz Cenneti annelerin ayakları altına sererken kadına hak ettiği kıymeti en yüksek şekilde ifade etmektedir.

Ülkemizin Kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda Anadolu kadınının oynadığı rol hafızalarımızdan silinmemektedir. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Dünyada hiçbir milletin kadını, ‘ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim' diyemez" sözleriyle Anadolu kadının milli mücadelede oynadığı can alıcı rolü özetlemiştir. Kadınlarımızı bu anlamlı gününde unutmamayı ve onların sevgi dolu anne yüreklerine sarılmayı borç biliyor; tüm kadınlarımızın “Dünya Kadınlar Günü”nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Antakya Belediyesi olarak hanımlarımıza yönelik sosyal belediyecilik faaliyetlerimiz, hanımlar lokalimiz, spor, kültür-sanat kurslarımızla her zaman kadınlarımızın yanındayız ve yaşamın her alanında onlara olan desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Tüm kadınların ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar, en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Foto Galeri
  • BAŞKAN KİMYECİ

[ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ ]