BAŞKAN KİMYECİ ERZİN'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ PAYLAŞTI

BAŞKAN KİMYECİ ERZİN’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ VE

ANTAKYA BELEDİYESİ HİZMETLERİNİ

MİLLETVEKİLLERİ, İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI VE PARTİ TEŞKİLATI İLE PAYLAŞTI

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Erzin ilçesinde düzenlenen AK Parti Daraltılmış İl Danışma Kurulu Toplantısında Kentsel Dönüşüm Projesinin detaylarını milletvekilleri, il başkanı, ilçe belediye başkanları ve parti teşkilatı üyeleri ile paylaştı.

Erzin’de düzenlenen ve Başkan Kimyeci’nin Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında ayrıntılı bilgiler içeren sunum yaptığı toplantıya AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk, Fevzi Şanverdi, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, İlçe Belediye Başkanları Abdurrahman Demirel (Hassa), Adnan Vurucu (Belen), Ayhan Yavuz (Kırıkhan), Bekir Altan (Payas), Hüseyin Şanverdi (Reyhanlı), İbrahim Paç (Kumlu), Kasım Şimşek (Kumlu), Mehmet Kalkan (Yayladağı), Rıfat Sarı (Altınözü), Seyfi Dingil (İskenderun), tüm ilçe başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve parti teşkilatı üyeleri katıldı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci projenin tüm ayrıntılarını paylaştığı toplantıda; “ Kentsel Dönüşüm bizim için ilk etapta bir macera, bir hayaldi. Ancak şimdi çok şükür sizlerin de katılımı, destekleri ile hayata geçiyor. Bu hayal bize 2013 yılında bakanlar kurulundan çıkan 6306 sayılı yasa kapsamında Emek ve Aksaray Mahallelerini kapsayan 35 hektarlık riskli alanın dönüştürülmesi konusu gündeme geldi. Biz de göreve geldiğimiz 30 Mart 2014 tarihinden sadece 2 ay sonra bu kentsel dönüşüm projesini yapma yetkisini talep ettik ve hızlıca aldık.

İlk olarak ihale sözleşmesi yaparak çıktığımız Kentsel Dönüşüm Projesi sürecinde belirlediğimiz 4 aşamalı sürecin şu anda 4. aşaması içerisindeyiz. 1881 hak sahibini kapsayan projemizde mümkün olan en fazla miktarda yeşil alanlar ve sosyal donatı alanları olmasına özen gösterdik.” dedi.

Başkan Kimyeci konuşmasının devamında Kentsel Dönüşüm Projesini tüm ayrıntıları ile katılımcılarla paylaşarak soruları yanıtladı.

Foto Galeri
  • BAŞKAN KİMYECİ ERZİN'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ PAYLAŞTI
  • BAŞKAN KİMYECİ ERZİN'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ PAYLAŞTI
  • BAŞKAN KİMYECİ ERZİN'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ PAYLAŞTI
  • BAŞKAN KİMYECİ ERZİN'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ PAYLAŞTI
  • BAŞKAN KİMYECİ ERZİN'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ PAYLAŞTI

[ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ ]