BAŞKAN KİMYECİ; "KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJEMİZİ SİYASİ KAYGILARLA HAZMEDEMEYİP KARALAMAYA ÇALIŞANLAR VAR."


Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Beyzade Fm radyolarının ve Tv A Televizyon Kanalının canlı yayın konuğu oldu. Antakya Belediyesi hizmetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan Başkan Kimyeci, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Antakya Belediyesi olarak şehrin tarihi, kültürel yapısına değer katmak amacıyla yürüttükleri çalışmalardan bahsederek programa başlayan Başkan Kimyeci şunları kaydetti; “ Antakya Belediyesi olarak şehrimizin tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkarmak, korumak, güzelleştirmek ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla pek çok çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Bu kapsamda öncelikli olarak KUDEB (Koruma Uygulama Denetim Birimi) birimimizi kurduk. Hemen ardından şehrimizin merkezindeki önemli noktalarda revize ve restorasyon çalışmaları gerçekleştirmeye başladık. Bunlardan bir tanesi Eski Buğday Pazarı ve tarihi Demirköprü. Ayrıca Uzun Çarşı, Kuyumcular Çarşısı, Ceketçiler Pazarı, St. Pierre Kilisesi çevresi gibi tarihi ve turistik açıdan önemli yerlerimizin de restorasyon projeleri hazır, en kısa sürede hayata geçirilecek.

Ayrıca bu yıl hayata geçirdiğimiz Antakya’nın en büyük ve en doğal mesire alanı Tahtaköprü Yıldırım Mesire alanımız halkımızın teveccühü ile yoğun ilgi görüyor.

Şehrimizde bulunan 295 ibadethanemizin temizliğini de göreve geldiğimiz ilk süreçten bu yana ekiplerimiz sürdürüyor. 15 günlük periyotlar halinde temizlenen ibadethanelerimiz önemli dini günler öncesinde de ayrıca temizlenerek vatandaşlarımızın pırıl pırıl ortamlarda ibadetlerini yapmaları sağlanıyor.

Kentsel Dönüşüm Projemizi Çekemeyenlere Sesleniyorum; 'Nazar etme ne olur, çalış senin de olur'.

Tabi tüm bunların yanı sıra Antakya’mızı geleceğe taşıyacak en önemli projelerimizden olan Kentsel Dönüşüm’de ıslak imza sürecimiz tüm hızıyla sürüyor. 404 hak sahibinin bulunduğu projemizde %42 imza oranına erişmiş bulunmaktayız. Ancak ne yazık ki projemizi siyasi kaygılarla hazmedemeyip karalamaya çalışanlar var.Şu kadarını söyleyeyim, 'Kem söz sahibine aittir'.

Afet riski olan, can ve mal riski taşıyan bu kötü yapı stokumuza Allah'ın izniyle, milletimizin duası ve desteğiyle son vereceğiz. Sn. Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize bizlere sundukları desteklerinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum.

Yapının değeri, dolayısıyla hak sahiplerimize ödenen bedelleri biz değil, ülkemizin resmi en üst denetleme kurumu Sermaye Piyasası Kurulu belirliyor. Değerlendirmeler SPK'ya bağlı yeminli ve yasal kriterlere uyma zorunluluğu olan kuruluşlarca yapılıyor. Emek ve Aksaray Mahallesindeki hak sahibi her bir hemşerimiz bu işin sonunda 5 kat kar etmiş olacak. Hemşerilerimiz geç kalmadan biran önce gelip arzu ettikleri daire tipini seçsinler ve ıslak imzalarını atsınlar.

Hak sahiplerimiz aslı astarı olmayan dedikodulara, siyasi kaygılarla yalan yanlış bilgilendirme yapanlara itibar etmesin. Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm için kanunen hiçbir yerden izin ve yetki almaksızın yapabilir. Neden yapmıyor?Siyasi kaygılarla projeyi çekemeyip, insanimizi yalan yanlış bilgilendirenlere buradan sesleniyorum. 'Nazar etme ne olur, çalış senin de olur'.Şehrimizde bir ilk olacak bu dev projeyi hazmedemeyip rant kapısı gibi göstererek fitne, fesat yapan zihniyeti Allah'a havale ediyorum.”

Antakya Belediyesi’nce bir hafta süresinde yürütülen fen işleri ve park bahçe çalışmalarından da canlı yayında bahseden Başkan Kimyeci’nin konuk olduğu programın tamamını www.antakyabelediye.tvinternet adresinden yadaAntakyaBldfacebook, İsmail Kimyecifacebook sosyal medya hesaplarından dilediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

 

Foto Galeri
  • BAŞKAN KİMYECİ;

[ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ ]