BAŞKAN KİMYECİ: "MEMLEKETİMİZE, MİLLETİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN."

*Emek ve Aksaray Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulama Yönetmeliği Antakya 

*Belediye Meclisi’nde Oy Birliğiyle Onaylandı

*Böylelikle Hak Sahibi Vatandaşlarla Resmi Sözleşme İmzalama Süreci Resmen Başladı

*İlk Islak İmzalı Sözleşme Emek Mahallesi Sakini Ali Boyar İle Törenle Gerçekleşti

 

BAŞKAN KİMYECİ: “MEMLEKETİMİZE, MİLLETİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN.”

 

        Antakya Belediyesi’nce Emek ve Aksaray Mahallesi’nde 350 dönümlük alanda yapılması planlanan Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Uygulama Yönetmeliği, dün gerçekleştirilen Antakya Belediye Meclisi Şubat ayı oturumunda oy birliğiyle onaylandı.

        Böylelikle Emek ve Aksaray Mahallesi’nde hak sahibi vatandaşlarla resmi sözleşme imzalama süreci resmen başladı.

        Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, resmi sözleşme için hak sahibi vatandaşlarımızın Kentsel Dönüşüm Ofisi’ne başvurabileceklerini belirtti.

 

İlk Islak İmzalı Sözleşme Emek Mahallesi Sakini Ali Boyar İle Törenle Gerçekleşti

 

Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ilk ıslak imzalı sözleşmeEmek Mahallesi sakini Ali Boyar ile ikamet ettiği evde gerçekleştirildi.

        İmza törenine AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Karakaplan, daire müdürleri katılım gösterdi.

        AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal ziyarette yaptığı açıklamada; “Antakya’mız 1.derecede deprem kuşağında. Yapı stoğumuz maalesef çok iyi durumda değil. Hükümetimizin ülke genelinde başlatmış olduğu Kentsel Dönüşüm ile ilgili bir süreç var.  Türkiye’nin birçok yerinde kentsel dönüşüm projeleri gerçekleştiriliyor. Bunlardan bir tanesi de inşallahAntakya’mızda, Antakya Belediye’mizin yetkilendirilmesiyle başarılmış olacak. Ben bu güzel proje için Antakya Belediye Başkanımıza şükranlarımı ifade ediyorum. Hak sahiplerimizden Ali Boyar ağabeyimize hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Bu güzel projenin memleketimize, milletimize hayırlı olmasını diliyor emeği geçenleri kutluyorum.

Hak Sahibi Ali Boyar; “Sayın vekilim, sayın başkanlarım, hem evimize, hem düğünümüze hoşgeldiniz. Bugün bizim düğün günümüz hem bizlere hem sizlere hayırlı ve uğurlu olsun. Allah utandırmasın, teşekkür ediyorum.” dedi.

        Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci: “ Emek ve Aksaray Mahallemizde 350 dönümlük alanda toplamda 82 adet apartman bloğu yapacağız. Bu alanda yollarıyla otoparklarıyla, yeşil alanlarıyla, kent meydanıyla sosyal tesisleriyle, spor alanlarıyla, yürüyüş parkurlarıyla yeşillikler içinde bir Antakya için örnek bir mahalle inşallah hayata geçirmiş olacağız. Bu bağlamda hükümetimizin, teşkilatımızın desteğiyle önce proje onaylama yetkisini aldık, ardından yaptığımız projeleri bakanlığa sunduk. Bakanlığımız projeyi gerçekleştirmemiz için kendi yetkisini tarafımıza verdi. Projelerimizi Belediye Meclisi’mizde onaylattık. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın, hükümetimizin, milletvekillerimizin, teşkilatımızın arzu ettiği gibi 1. Derece deprem bölgesinde olan Antakya’mız bu konuda sıkıntı çekmesin, olası bir depremde can ve mal kaybı olmasın diye hızlı ve güvenli bir şekilde örnek bir kentsel dönüşüm yapılması arzusunu biz Antakya Belediyesi olarak yerine getirmenin heyecanı içerisindeyiz. Şu an 4. ve son safhadayız. Bizlere ilk müracaatını yapan Emek Mahallesi sakinlerimizden hak sahibi Ali Boyar amcamızdan ıslak imzalı ilk karşılıklı resmi sözleşmemizi bugün burada imzalıyoruz. Ben şahsınızda hükümetimizin, desteklerinden dolayı milletim adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hak sahibimiz Ali Boyar amcamıza, memleketimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Foto Galeri
  • BAŞKAN KİMYECİ:
  • BAŞKAN KİMYECİ:
  • BAŞKAN KİMYECİ:
  • BAŞKAN KİMYECİ:
  • BAŞKAN KİMYECİ:
  • BAŞKAN KİMYECİ:

[ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ ]