BUZDOLABI UYGULAMASI İLE İLGİLİ ANADOLU AJANSI İLE RÖPORTAJ GERÇEKLEŞTİRDİ

Antakya Belediyesi’nce Türkiye’de İlk Kez Başlatılan Pazarlarda Buzdolabı Uygulaması
Anadolu Ajansının Gündemine Alındı

BAŞKAN KİMYECİ PAZARLARDA BUZDOLABI UYGULAMASI İLE İLGİLİ
ANADOLU AJANSI İLE RÖPORTAJ GERÇEKLEŞTİRDİ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediyesi’nce Türkiye’de ilk kez uygulamaya geçen Pazarlarda Buzdolabı Uygulaması ile ilgili Anadolu Ajansı’na röportaj verdi.
Başkan Kimyeci Anadolu Ajansı muhabirlerine yapmış olduğu açıklamada özetle şu görüşlere yer verdi;
“Antakya’mızda bulunan semt pazarlarında yaklaşık 30 pazarcımız süt ve süt ürünlerini kendi çiftliklerinde üreterek pazarlarımızda satışa sunuyor. Ancak şehrimizin sıcak iklimi, rüzgârlı ve tozlu havası, uçan haşereler bu ürünlerin bozulmasına ve dolayısıyla halkımızın sağlığının olumsuz yönde etkilenmesine neden oluyor. Biz de bu ürünlerin daha güvenilir, hijyenik ve sağlıklı şekilde satışa sunulmasını önemsedik.
Bu nedenle semt pazarlarımızda satışa sunulan süt, süt ürünleri ve benzeri şarküteri gıdalarının sıcak havalarda bozularak zararlı maddeler üretmesini engellemek amacıyla Sağlık Bakanlığımızca verilen talimatları da göz önünde bulundurarak zorunlu buzdolabı uygulaması başlattık. Bu süreçte buzdolabını Pazar yerine getiren pazarcı esnafımızı da düşünerek elektrik teminini yine belediyemizce karşılıyoruz.
Söz konusu uygulamamızı hayata geçirirken pazarlarımızın daha düzenli olması amacıyla süt ve süt ürünleri satıcılarının aynı bölgede satış yaparak vatandaşlarımızın alışverişini kolaylaştırmasını sağladık. Haftanın her günü iki mahallede olmak üzere kurulan Pazarlarımızın tamamında eş zamanlı olarak başlattığımız buzdolabı uygulamamız bugün itibariyle satışları olumlu yönde etkilemiş bulunmakta, tabi ki bu da bizler için bir gurur vesilesi.
Antakya Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sağlığını korumaya yönelik hizmetlerimiz bundan sonraki süreçte de devam edecek.”
Akasya Mahallesi semt pazarında gerçekleştirilen röportajda buzdolabı uygulamasına başlayan esnafların memnuniyetini de kayıt altına alan Anadolu Ajansı muhabirleri, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye bu örnek uygulamadan dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Foto Galeri
  • BUZDOLABI UYGULAMASI İLE İLGİLİ ANADOLU AJANSI İLE RÖPORTAJ GERÇEKLEŞTİRDİ
  • BUZDOLABI UYGULAMASI İLE İLGİLİ ANADOLU AJANSI İLE RÖPORTAJ GERÇEKLEŞTİRDİ
  • BUZDOLABI UYGULAMASI İLE İLGİLİ ANADOLU AJANSI İLE RÖPORTAJ GERÇEKLEŞTİRDİ

[ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ ]