"GENÇLERİMİZ; BUGÜNÜMÜZÜN IŞIĞI, GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR."

Başkan Kimyeci 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı

“GENÇLERİMİZ; BUGÜNÜMÜZÜN IŞIĞI, GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR.”

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kimyeci yayınladığı mesajında şunları kaydetti;

“Türk Milleti’nin tarihinde dönüm noktası olan, ülkemizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a doğru attığı ilk adımla yaktığı bağımsızlık ateşinin, 97. yıldönümünü kutlamanın sevinci ve gururu içerisindeyiz.

Asil Milletimizin, tüm zor şartlara rağmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde gerçekleştirdiği milli mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs, Türk Milleti’nin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında kenetlenerek hiç bir gücün, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, birliğinin ve bağımsızlığının elinden almasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur.

19 Mayıs’ta başlayan bağımsızlık mücadelesi ile ilk adımları atılan Cumhuriyetimizin; birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, gelecekte daha huzurlu, daha gelişmiş, daha müreffeh bir ortama kavuşması için bizlere ve özellikle de Atatürk'ün 19 Mayıs'ı armağan ettiği gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Unutulmamalıdır ki; hepimizin ortak sorumluluğu olan gençlerimizin başarısı, Cumhuriyetimizi yüceltecek yegâne unsurdur.

Gençlerimiz dinamik, kararlı, çalışkan ve azimli duruşları ile bugünlerimizin ışığı, başarıları ile geleceğimizin teminatıdır. Biz Antakya Belediyesi ailesi olarak geleceğimizin teminatı 16 Bin gencimize eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarında ücretsiz kurs imkanı sağlamış olmanın haklı gururunu yaşarken, bundan sonraki süreçte de onların bizlere ihtiyacı olabilecek her alanda desteklerimizi esirgemeyeceğimizi ifade etmek isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle;

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kahraman silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor,

Geleceğimizi emanet edeceğimiz, yarının umudu gençlerimizin de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; sağlık ve başarılar diliyorum.”

Foto Galeri

[ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ ]