HRT AKDENİZ KANALI YÖNETİCİLERİNİ KINIYORUZ

Antakya Belediyesi ve HRT Akdeniz Televizyonu arasında Ocak 2015 tarihinde karşılıklı olarak yapılan görüşme çerçevesinde “Antakya Belediyesi Çalışıyor, Antakya Gelişiyor” isimli televizyon programı her hafta Pazar günleri saat 11.00’de HRT Akdeniz televizyonunda yayınlanmak üzere mütabakata varılmıştı.

Türkiye’de ilk kez yapılan bu uygulama ile bu programı yayınlamaktaki amacımız hem Antakya’daki hemşerilerimizin hem de ulusal ve uluslararası bazda hizmetlerimizi takip etmek isteyen tüm izleyicilerimize Antakya Belediyesi’nin hizmetlerini aktararak bilgi edinmelerini sağlamak olmuştur.

4 Ocak 2015 tarihinde ilk bölümü yayınlanan ve sekiz hafta boyunca düzenli olarak devam eden ancak 1 Mart 2015 günü saat 11.00’de yayınlanmak üzere hazırlanan programın 9. Bölümü HRT AKDENİZ TV Kanalı tarafından açıklanamayan ve gerekçesiz bir nedenden dolayı belediyemize bilgi verilmeksizin yayınlanmadı.

HRT AKDENİZ TV Kanalının üst yetkilileri söz konusu durum için defalarca aranmasına rağmen Antakya Belediyesi yetkililerinin telefonlarına da cevap vermeme nezaketsizliği göstermişlerdir. Çalışanlardan alınan bilgi ise kendilerine programın yayınlanmaması konusunda gerekçesiz talimat verildiği şeklindedir.

Hal böyle iken, Antakya Belediyesi’nin hizmetlerini, başarısını ve medya kanalları aracılığı ile bunu bir ilk yaratarak paylaşmasını hazmedemeyenlerin siyasi baskılarını, yayın ilkelerinin tarafsızlığına değişen HRT AKDENİZ televizyon kanalını ve yöneticilerini bu nezaketsiz ve basın ahlak ilkelerine aykırı tutumlarından dolayı kınıyor, Antakya Belediyesi olarak bundan sonraki dönemde yayınlarımızı, çok yakın süreçte kurulumunu tamamlayarak hayata geçireceğimiz www.antakyabelediye.tv adresinden sürdüreceğimizi ayrıca hizmet ve projelerimizi farklı platformlarda vatandaşlarımızla paylaşmayı sürdüreceğimizi kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla duyuruyoruz.

Antakya Belediyesi
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

[ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ ]