KENT TURİZMİNE YÖNELİK YAPILAN VE YAPILACAK PROJELERİNİ AKTARDI

Hatay Turizm Çalıştayı’nda Katılımcılara Detaylı Sunum Yapan Başkan Kimyeci;

KENT TURİZMİNE YÖNELİK YAPILAN VE YAPILACAK PROJELERİNİ AKTARDI

 

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile DOĞAKA işbirliğiyle düzenlenen “Hatay Turizm Çalıştayı’na” katılım gösterdi.

            Hatay Valisi Ercan Topaca başkanlığında Ottoman Otel’de düzenlenen çalıştayda Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya’da turizmin gelişmesine ve kalkınmasına yönelik yapılan ve önümüzdeki süreç için planlanan projeler hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdi.

            Eski buğday pazarı düzenlemesi

            Antakya’nın tarihi mekânlarından Eski Buğday Pazarı’nı layık olduğu görünüme kavuşturduklarını belirten Başkan Kimyeci, çarşı esnafının bölgede yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

            Ceketçiler çarşısı düzenlemesi

            Benzer bir düzenleme çalışmasını Ceketçiler Pazarı olarak bilinen Meydan Çarşısı’nda gerçekleştireceklerini belirten Başkan Kimyeci, projenin detayları hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Tahtaköprü yıldırım deresi mevki piknik ve mesire alanı düzenlemesi

            Yerli ve yabancı turistlerin Antakya’ya geldiklerinde dinlenip nefes alabilecekleri, piknik yaparak aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirebilecekleri mekânları hizmete sunmaya hazırlandıklarını ifade etti. Başkan Kimyeci, Serinyol Mahallesi Tahtaköprü yıldırım Deresi mevkiinde bulunan toplam 400 dönümlük alanın 1.etap olan 120 dönümlük kısmını piknik ve mesire alanına dönüştürme çalışmalarının hızla sürdüğünü ve bu yaz aylarında hizmete sunulacağını müjdeledi.

            Emek ve aksaray mahalleleri kentsel dönüşüm projesi

            Bir taraftan Doğu Antakya’da tarihi mekanları layık olduğu görünüme kavuşturduklarını belirten Başkan Kimyeci, Emek ve Aksaray Mahallesinde 350 bin hektarlık alanda yapılacak olan Kentsel Dönüşüm projesi ile Batı Antakya’yı da modern bir hale getireceklerini ifade etti.

            Cadde, sokak ve ibadethanelerin temizliği

            Pırıl pırıl bir Antakya sloganıyla çıktıkları yolda, kent cadde ve sokaklarının son teknoloji araçlarla düzenli bir şekilde temizlendiğini vurgulayan Başkan Kimyeci, Medeniyetler beşiği Antakya’da üç semavi dine ait cami, Kuran kursları, kilise, havra olmak üzere toplam 264 ibadethaneyi periyodik olarak temizlediklerini belirtti.

            Zengin sofra kültürüne katkı ve akdeniz mutfak kültürü-turizm danışma ofisi

            Antakya’nın zengin sofra kültürünü tüm dünyaya tanıtmak amacıyla düzenlenenAkdeniz Mutfak Günleri ve benzer etkinliklere destek verdiklerini ifade eden Başkan Kimyeci, Vali Ürgen Alanı’nda bulunan Turizm Danışma Ofisi’nin kurulmasına proje ortağı olarak destek olduklarını vurguladı.

            ST.Pierre kilisesi çevre ve peyzaj düzenleme projesi

Hatay Turizm Çalıştayı’nda kent turizmine katkı sağlama adına önümüzdeki süreç için planladıkları projelere de değinen Başkan Kimyeci, Dünyanın ilk mağara kilisesi olan St.Pierre Kilisesi Çevre ve Peyzaj düzenleme projelerinin de hazır olduğunu, ihtiyaç duyulması halinde bu konuda da her türlü destek ve katkıyı vermeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

 

Foto Galeri
  • KENT TURİZMİNE YÖNELİK YAPILAN VE YAPILACAK PROJELERİNİ AKTARDI
  • KENT TURİZMİNE YÖNELİK YAPILAN VE YAPILACAK PROJELERİNİ AKTARDI
  • KENT TURİZMİNE YÖNELİK YAPILAN VE YAPILACAK PROJELERİNİ AKTARDI
  • KENT TURİZMİNE YÖNELİK YAPILAN VE YAPILACAK PROJELERİNİ AKTARDI
  • KENT TURİZMİNE YÖNELİK YAPILAN VE YAPILACAK PROJELERİNİ AKTARDI

[ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ ]